Najciekawsze polskie blogi o WordPressie, które warto śledzić w 2014 roku

Do poniższego zestawienia wybrałem blogi, które mam zapisane w RSS, są ściśle związane z tematyką WordPressa i które w jakiś sposób zwróciły moją uwagę. Wybór jest więc bardzo subiektywny:)

Najlepsi w 2013 roku

WPzen

Dla mnie zdecydowanie najlepszy polski blog poświęcony WordPressowi w Strona WPzen.pl2013 roku. Wśród poruszanych tematów znalazły się aktualności ze świata WordPressa, recenzje wtyczek, najnowsze szablony, a także bardzo dużo rzeczowych i konkretnych porad. W swoim podsumowaniu Bartosz podał, że w 2013 roku opublikował 191 wpisów, co jest liczbą naprawdę imponującą (wie o tym każdy, kto choć raz próbował prowadzić bloga:) Mam nadzieję, że w 2014 roku autor nie zwolni tempa i z wielką przyjemnością będę tutaj wracał.

Adres bloga: http://wpzen.pl/

Webfaces

Strona webfaces.pl/blogJeden ze starszych blogów poświęconych WordPressowi, prowadzony przez Agnieszkę Bury. Pierwszy wpis pojawił się pod koniec 2009 roku, i od tego czasu, cytując autorkę, „wszystkie artykuły są oryginalne, tworzone wg własnych pomysłów”. Takie wpisy jak Witryna wielojęzyczna oparta na WordPress, bez wtyczek – tutorial, to prawdziwe klasyki, na które prędzej czy później, trafi każdy adept WordPressa :) W 2013 roku szczególnie spodobały mi się wpisy Modernizacja i przeniesienie strony na WordPressa – studium przypadku oraz Czy warto kupować motywy do WordPressa – studium przypadku. Naprawdę szkoda, że tego tego typu tematy są bardzo rzadko poruszone w sieci. Blog Agnieszki na stałe gości u mnie w RSS, więc mam nadzieję, że nie przegapię żadnego wpisu w 2014 roku.

Adres bloga: http://webfaces.pl/blog/

dev.wpzlecenia

Strona dev.wpzlecenia.plBlog Konrada Karpieszuka, który w 2013 roku skupił się przede wszystkim na publikowaniu aktualności ze świata WordPressa. Nie zabrakło też kilku bardziej technicznych artykułów, chociażby wprowadzenia do technologii ajax w WordPressie, czy tutoriala jak korzystać z Settings API. Jeżeli jesteś programistą WordPressa, tego bloga nie możesz przegapić.

Adres bloga: http://dev.wpzlecenia.pl/

 

Tutaj także warto zaglądać

Wyżej wymienione blogi nie są jedynymi, które są warte zainteresowania. Oprócz nich śledzę z uwagą także wpisy z następujących stron:

Warto także wspomnieć, że na Facebooku działa Grupa polskich użytkowników WordPressa a na Google+ społeczność WordPress Polska PL. Zawsze można znaleźć tam kogoś, kto chętnie pomoże rozwiązać nurtujący nas problem:)

Podsumowanie

Jeżeli pominąłem kogoś, kto ma ciekawy blog o WordPressie, to dajcie informacje w komentarzach. Chętnie dodam do RSS :)

17 Comments Najciekawsze polskie blogi o WordPressie, które warto śledzić w 2014 roku

 1. SpeX

  wpinternals.pl ma u mnie jednego dość sporego minusa. Bo nie da si zaznaczyć by dostać powiadomienie via mail o odpowiedziach na komentarze.

  Zresztą jak i u ciebie.

  Reply
 2. Paweł Wawrzyniak

  Dzięki za cenną sugestię. Już dopisałem sobie ją do listy planowanych zmian na blogu w nadchodzącym roku :)

  Reply
  1. SpeX

   Akurat tu nie trzeba nic wielkiego, wystarczy np Subscribe to Comments Reloaded

   Reply
 3. DMati

  Dzięki wielkie za link do mojej strony!

  Reply
 4. Jakub Milczarek

  Dziękuję(my) za polecenie, ale pozwolę sobie zauważyć, że dev.wpzlecenia prowadzimy razem z Konradem we dwóch! Dodatkowo, co jakiś pisze u nas też ktoś nowy…

  Reply
  1. Paweł Wawrzyniak

   Jakub, dzięki za sprostowanie. Na dole strony jako autor wymieniony jest tylko Konrad, więc wyciągnąłem wniosek, że pozostałe osoby piszą na blogu tylko gościnnie. Mój błąd.

   Reply
 5. Jakub Milczarek

  OK nie ma sprawy :)
  Formalnie to Konrad jest właścicielem domeny, bloga etc., ale prawie od początku budujemy dev.wpzlecenia razem i staramy się zapraszać autorów gościnnych…

  PS. SpeX sugerował zahaczkę do powiadamiania o odpowiedziach – popieram, ale chciałbym jeszcze zasugerować coś do lajkowania i szerowania wpisu :)

  Reply
  1. DMati

   Do sharowania polecam Addthis i ich smart layers.

   Reply
   1. Paweł Wawrzyniak

    Przy różnych projektach korzystałem do tej pory z AddThis, ale wykorzystując raczej standardowe przyciski. Smart Layers musiało się pojawić w drugiej połowie ostatniego roku, bo nie widziałem tego wcześniej, a wygląda ciekawie. Dzięki za podpowiedź :)

    Reply
 6. Marcin Pietrzak

  Bardzo dziękuję za polecenie mojej strony. Rok 2013 był w moim wykonaniu dość ubogi, tak jak popatrzyłem w archiwum :D Siłą rzeczy, czując się wywołanym, trzeba chyba bardziej się przykładać.

  Reply
 7. Kuba Mikita

  Dopiero zauważyłem, że znalazłem się na tej liście :) dziękuję bardzo :)

  Reply
 8. Bartosz Romanowski

  Serdecznie dziękuję za wyróżnienie. :)

  Podziękowałbym wcześniej, ale przegapiłem ten wpis – nie mam pojęcia jakim cudem umknął mi w czytniku RSS…

  Reply
 9. Bartek

  Blogi godne polecenia :) sam osobiscie z nich korzystam

  Reply
 10. Bartłomiej

  Wiele tych blogów odwiedziłem wiele razy ;)

  Reply
 11. Patryk Zieliński

  Dobra lista, kilka ciekawych propozycji dodałem do blogów, które czytam :)

  Reply
 12. Edi

  Nie dziwię się, że wiele z tych blogów tutaj jest. Panowie mają na prawdę łeb i dobre pióro.

  Reply
  1. Paweł Wawrzyniak

   Edi, pozwolę sobie zauważyć, że wymienione blogi nie są prowadzone tylko przez „panów”. Webfaces.pl prowadzi Agnieszka Bury a hekate-design.pl Kasia Świderska.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *