Recenzja Brandoo WordPress

Jakiś czas temu sprawdzałem, czy da się korzystać z WordPressa w chmurze Windows Azure. Wspomniałem wówczas, że oprócz standardowej instalacji, dostępna jest także specjalna edycja o nazwie Brandoo WordPress. Różnica między nimi polega na tym, że wybierając standardową wersję WordPressa z galerii, będziemy korzystali z domyślnej bazy MySQL, natomiast Brandoo WordPress, pozwoli nam skorzystać z baz MS SQL, dla których mamy natywne wsparcie w ramach chmury. Czy to działa? Zobaczmy.

Czytaj dalej

WordPress w chmurze Microsoftu. Czy to ma sens?

Zachęcony prezentacjami Michała Smereczyński z Brandoo oraz Ryszard Dałkowski z Microsoftu, które miały miejsce podczas wrocławskiego Wordcampa, postanowiłem bliżej przyjrzeć się chmurze Windows Azure Microsoftu. Do testów założyłem, że jestem użytkownikiem, który ma niewielką stronę opartą o WordPressa (maksymalnie do kilku tysięcy UU na miesiąc), słyszałem o chmurze i chciałbym sprawdzić, czy opłacałoby mi się przenieść na platformę Microsoftu z obecnego, tradycyjnego hostingu.

Czytaj dalej

Jak sprawdzić, jakiego szablonu WordPressa używa wskazana strona?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że przeglądając jakąś stronę zastanawiałeś się, na jakim motywie WordPressa jest oparta? Ja tak mam :) Zaglądam wówczas w kod strony, szukam pliku style.css i wyciągam z niego nazwę, autora oraz adres. Nie jest to może skomplikowana czynność, ale na pewno trochę uciążliwa, szczególnie dla osób mniej technicznych. Okazuje się, że jest szybszy i łatwiejszy sposób na to, aby dowiedzieć się wszystkiego o motywie.

Czytaj dalej

Miniatury i przycinanie zdjęć – wtyczka Post Thumbnails Editor

Dla każdego zdjęcia, jakie dodajemy do strony opartej o WordPressa, generowane są automatycznie trzy miniatury o następujących nazwach: miniatura, średni rozmiar i duży rozmiar. Dzięki temu rozwiązaniu, umieszczając zdjęcie na stronie, możemy wybrać wersję w mniejszej rozdzielczości, przez co strona będzie ładowała się szybciej.

Niestety często okazuje się, że automatycznie generowane miniatury, nie do końca spełniają nasze oczekiwania. Następuje tzw. przycinanie, w wyniku którego, osoby widoczne na zdjęciach tracą głowy, ręce i nogi :) Można jednak temu zaradzić!

Czytaj dalej

6 przykładowych stron z wideo w tle

Ciekawy materiał wideo i interesujący przekaz na pewno zachęcą odwiedzających do zapoznania się ze stroną. Dobrze dobrany materiał może zrobić naprawdę ogromne wrażenia a dzięki temu nasza marka zapadnie w pamięć. Poniżej kilka stron, na które natrafiłem w sieci i które myślę, że warto je odwiedzić właśnie ze względu na materiały wideo i sposób ich prezentowania.

Czytaj dalej