6 przykładowych stron z wideo w tle

Ciekawy materiał wideo i interesujący przekaz na pewno zachęcą odwiedzających do zapoznania się ze stroną. Dobrze dobrany materiał może zrobić naprawdę ogromne wrażenia a dzięki temu nasza marka zapadnie w pamięć. Poniżej kilka stron, na które natrafiłem w sieci i które myślę, że warto je odwiedzić właśnie ze względu na materiały wideo i sposób ich prezentowania.

1. Spotify

spotify_video_wpsamurai_plSpotify to serwis zapewniający dostęp do muzyki za pomocą stremingu. Materiał wideo pomaga wzbudzić dodatkowe emocje, pokazać, że dzięki Spotify muzyka jest dostępna wszędzie i  w każdym momencie.

2. Życie Pi

Strona filmu Życie PiJeżeli ktoś jeszcze nie był na tym filmie to zachęcam. Ciekawa opowieść zrealizowana w niesamowity sposób. Wizualnie ten film po prostu wymiata. Po wejściu na stronę w tle pojawiają się fragmenty filmu na którym przede wszystkim skupia się nasza uwaga. Warto przełączyć się na wyższą rozdzielczość (ikonka w prawym górnym rogu) aby w pełni podziwiać materiał. Kolejne pozycje w menu otwierają się już w innych oknach.

Trochę dziwnie ogląda się trailer (Watch Trailer w menu) gdyż otwiera on okienko z materiałem wideo na warstwie. Tym sposobem w tle leci film i w oknie leci film :) Niestety prezentacja dodatkowych materiałów (grafia, tekst, wideo), gdy w tle leci materiał wideo nie jest sprawą łatwą.

3. The Yacht Company

Wideo z yachtami w tle

Nawet jeżeli w najbliższym czasie nie planujesz zakupu jachtu (są tacy? :) spójrz na stronę Y.Co. Pełnoekranowy materiał wideo rewelacyjnie buduje poczucie radości, odpoczynku i zabawy na jachcie. Twórcy strony po mistrzowsku wykorzystali film do budowania dobrych skojarzeń z marką. Oni nie sprzedają jachtów, oni sprzedają radość życia. Warto obejrzeć z włączonym dźwiękiem (przełącznik jest w prawym dolnym rogu).

4. Metropol Band

Strona zespołu MetropolStrona zespołu muzycznego Metropol na której świetnie rozwiązano temat oglądania teledysków. Wystarczy przeciągnąć  płytę do odtwarzacza i w tle uruchamia się wideo. Trochę brakowało mi możliwości przewinięcia muzyki do dowolnego miejsca. Jeżeli chodzi jednak o wideo w tle, to jest to jedno z bardziej praktycznych zastosowań jakie spotkałem.

5. Eagle Clean

Brudny ekran - wideo w tleKrótkie, ale bardzo kreatywne. Naprawdę miałem wrażenie, że mi ekran pomazali :)

6. Grupa artystyczna Waldemara Wagnera

Polska strona z wideo w tleCoś z naszego podwórka. Mała strona z bardzo prostym, ale dynamicznie zmontowanym materiałem wideo w tle. Przydałaby się jeszcze jakaś muzyka w tle (oczywiście domyślnie wyłączona) a scena zyskała by jeszcze dynamikę. Co ciekawe strona powstała w 2009 roku, gdy szybki internet nie był jeszcze tak powszechny jak teraz.

Podsumowanie

Może znacie jeszcze jakieś polskie strony z materiałem wideo w tle?

2 Comments 6 przykładowych stron z wideo w tle

  1. Garent

    Ja bym dorzuciła jeszcze stronę Paypal z video w tle.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *