Jak sprawdzić, jakiego szablonu WordPressa używa wskazana strona?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że przeglądając jakąś stronę zastanawiałeś się, na jakim motywie WordPressa jest oparta? Ja tak mam :) Zaglądam wówczas w kod strony, szukam pliku style.css i wyciągam z niego nazwę, autora oraz adres. Nie jest to może skomplikowana czynność, ale na pewno trochę uciążliwa, szczególnie dla osób mniej technicznych. Okazuje się, że jest szybszy i łatwiejszy sposób na to, aby dowiedzieć się wszystkiego o motywie.

Wystarczy wejść na stronę  http://whatwpthemeisthat.com/, wpisać adres strony do sprawdzenia i gotowe :) Dla mojej strony wpsamurai.pl, wygląda to tak:

Informacje o szablonie wpsamurai.pl

Dane pochodzą z pliku style.css, a grafika to plik stylesheet.png, które znajdują się w głównym katalogu motywu.

Co ciekawe, jeżeli strona jest oparta na motywie potomnym (child theme), to otrzymamy informację o obu szablonach. Super :). Gdyby ktoś chciał przetestować tę opcję to można podać np. stronę blog.dluta.pl.

Jako bonus strona próbuje rozpoznać także wtyczki, jakie wykorzystywane są na wskazanej witrynie. Tutaj nie idzie jej zbyt dobrze, bo znajduje tylko niewielką ich ilość, ale zawsze coś. U mnie wykryło tylko WordPress Seo i Crayon Syntax Highligter.

Informacje o wtyczkach używanych przez stronę

Zachęcam do przetestowania, a jak już sprawdzicie adres swojej strony, spróbujcie wpisać też adres whatwpthemeisthat.com :)

 

9 Comments Jak sprawdzić, jakiego szablonu WordPressa używa wskazana strona?

  1. Paweł Wawrzyniak

   WPScan to trochę inna kategoria zastosowań i inny poziom skomplikowania.
   Aczkolwiek masz rację, że whatwpthemeisthat.com wygląda przy tym jak zabawka :D

   Reply
 1. Aga

  Nie znałam tej „zabawki”. Ale mi się podoba. Ja dotychczas robiłam tak, że robiłam podgląd źródła, a potem patrzyłam co jest po wp-content/themes. Ale to nie jest dobra metoda.

  Fajny ten żarcik od autorów na końcu :-)

  Reply
 2. narewski

  A mam pytanko: Czy istnieje jakaś wtyczka która pokaże, np. w pasku administracyjnym, jakiego pliku szablonu używa aktualnie wyświetlana strona?

  np. single.php, page.php itp…

  :)

  Reply
 3. (Data)Blogger

  Jak ja uwielbiam takie wpisy – znajduję coś w Google’ach, klikam, czytam dwa zdania, i wiem wszystko to, co chciałem. Dokładnie o to mi chodziło. Dzięki wielkie, Paweł. Bardzo pożyteczne narzędzie. :)

  Reply
 4. Radek Malinowski

  Bardzo przydatny wpis! Przydał się :) Nigdy wczesniej nie wiedziałem, że da się coś takiego sprawdzić, aczkolwiek bardzo praktyczna porada :)

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *