Moja prezentacja WordCamp Wrocław 2013 (slajdy + wideo)

Podczas ostatniego WordCampa we Wrocławiu, miałem przyjemność powiedzieć kilka słów na temat wyceniania projektów i swojego czasu pracy. Temat jest ogromny i nie sposób omówić wszystkich aspektów w 30 minut, dlatego starałem się skupić na własnych doświadczeniach, jako freelancera/programisty WordPressa.

Podczas prezentacji omówiłem kilka metod rozliczania z klientami, z którymi spotykam się na co dzień. Starałem się pokazać, że każdy powinien znać swoją stawkę za godzinę (nawet, jeżeli w sieci czytamy, że rozliczać należy się tylko za projekt). Co ciekawe, nie zawsze musimy tę stawkę przedstawiać klientowi. Opowiedziałem także o tym, jak u mnie ma się pierwszy szacunek czasu trwania projektu, do jego realnego trwania. Na koniec przedstawiłem kilka sposobów na to, jak można ustalić swoją stawkę za godzinę.

(jeżeli nie widzisz prezentacji to tutaj jest link)

Dzięki uprzejmości organizatorów mamy także pełne nagranie wideo :)

A jakie są wasze przemyślenia na temat poruszanych tematów? Zachęcam do komentowania :)

Autorem zdjęcia widocznego w nagłówku jest Wojtek Równanek.

5 Comments Moja prezentacja WordCamp Wrocław 2013 (slajdy + wideo)

 1. Aga

  Słuchałam z uwagą. Bardzo mi się podobało to, że było to i „z życia wzięte” i bardzo konkretne zarazem. Potrzeba właśnie takich prezentacji na WordCampach.

  Reply
 2. Jenny

  Czekałam z niecierpliwością na Twoją prezentację i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Dzięki! Warto było czekać :)
  Do zobaczenia w Bydgoszczy :)

  Reply
 3. Paweł Wawrzyniak

  Dzięki za komentarze i miłe słowa :)

  Reply
 4. Jakub Milczarek

  Bardzo dobra prezentacja! Tak jak napisałem u siebie na blogu – tego typu tematyka powinna być obowiązkowa :) na każdym WordCampie.
  Dziękuję za ciekawą dyskusję.

  Reply
  1. Paweł Wawrzyniak

   Cieszę się, że prezentacja się podobała i zgadzam się w 100%, że prezentacje poruszające tematy zarabiania na WordPressie powinny być w programie każdego WordCampa :)

   Pamiętam jak podczas WordCampa w Poznaniu, z wielkim zainteresowaniem słuchałem wystąpienia Pawła Peli na temat jego doświadczeń jako freelancera. Była to bardzo cenna prelekcja, ponieważ były to jego własne doświadczenia, coś czego nie da się wyczytać w Codexie :)

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *