Preview Posts Everywhere – moja wtyczka do WordPressa

Przed publikacją kolejnych wpisów na blogu bardzo często korzystam z opcji podglądu, aby sprawdzić czy tekst jest prawidłowo sformatowany, czy obrazki są dobrze widoczne itd. Niestety domyślnie WordPress umożliwia podgląd tylko pojedynczej strony. Na stronie głównej czy na stronie kategorii, niestety wpisu już podejrzeć nie można. I właśnie wtyczka Preview Posts Everywhere rozwiązuje ten problem :)

Dzięki niej możesz sprawdzić, jak wpis będzie wyglądał, nie tylko na pojedynczej stronie, ale także na stronie głównej, stronach kategorii, archiwów, w wynikach wyszukiwania i wielu innych miejscach. Przed publikacją możesz sprawdzić, czy o niczym nie zapomniałeś i czy nowy wpis będzie wszędzie prezentował się jak należy.

Sposób działania wtyczki

Po zainstalowaniu wtyczki niczego nie trzeba konfigurować, nie trzeba naciskać przycisku Podejrzyj na stronie edycji, wystarczy wejść na wybraną podstronę i szkice już tam będą :) Domyślnie szkice widoczne są tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników, którzy mają przypisaną rolę Administrator. Osoby odwiedzające Twoją stronę będą widziały, tak jak dotychczas, tylko opublikowane wpisy.

Ustawienia

Domyślnie wtyczka dodaje szkice tylko do głównych zapytań. Gdybyś chciał widzieć swoje szkice także np. w widgetach przejdź do ustawień (Ustawienia->Preview Posts Everywhere) a zaznacz opcję „Dodaj szkice do wszystkich wyników” i zapisz zmiany.

Ustawienia Preview Posts Everywhere

Precyzyjnie mówiąc, w momencie, gdy ta opcja jest zaznaczona, szkice będą dodawane we wszystkich miejscach, gdzie wykorzystane zostało WP_Query i pętla The Loop.

Dodatkowo, jeżeli chciałbyś, aby nie tylko administratorzy mieli podgląd szkiców, w ustawieniach możesz wybrać role, dla których ten podgląd będzie dostępny.

Podsumowanie

Wtyczkę można pobrać z repozytorium WordPressa. Jeżeli przyda się także i Tobie, to będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz komentarz poniżej lub na oficjalnej stronie :)

 

3 Comments Preview Posts Everywhere – moja wtyczka do WordPressa

  1. Aga

    Ja już zainstalowałam wtyczkę na moim blogu. I używam, bo bardzo mi brakowało tej funkcjonalności. Super sprawa, dzięki Paweł!

    Reply
  2. Artur

    Naprawdę, świetne usprawnienie! Działa bezbłędnie. Po 100kroć dzięki Pawle!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *